Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Verhoogd terras icm bebouwingspercentage
Naam: Jannah (datum: 07-09-2022 11:18)

Wij hebben een verhoogd terras, waar een fundering onder zit. De gemeente ziet dit als een bouwwerk geen gebouw zijnde.

Als we vergunningsvrij een bijgebouw willen plaatsen, telt dan het terras mee als al bebouwd gedeelte, wat dus in mindering gebracht moet worden op het nog te bebouwen oppervlak?
Reageer
Re: Verhoogd terras icm bebouwingspercentage
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 07-09-2022 16:46)

De gemeente heeft gelijk om het een bouwwerk te noemen. Maar het telt niet mee met de oppervlaktebepaling bij vergunningvrij bouwen, omdat het geen dak heeft.

Dat kun je terugvinden in de begripsbepaling van het woordje 'bijbehorend bouwwerk' in het Besluit Omgevingsrecht, bijlage II artikel 1. De letterlijke tekst is:

bijbehorend bouwwerk: uitbreiding van een hoofdgebouw dan wel functioneel met een zich op hetzelfde perceel bevindend hoofdgebouw verbonden, daar al dan niet tegen aangebouwd gebouw, of ander bouwwerk, met een dak;

Die laatste drie woordjes zijn belangrijk.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl