Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: vrijehoogte trap
Naam: Harvey (datum: 30-05-2018 12:36)

Is de vrije hoogte bij een gemeenschappelijk trappenhuis in een appartencompex 2,3 m of 2,1 m? Ik meen dat 2,3 slechts voor trappen binnen de woning geldt. klopt dir?
Reageer
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Spock (datum: 30-05-2018 13:04)

Vrije hoogte bij woonfunctie (nieuwbouw) altijd 2,3m. Dus ook buiten de woningen.
Andere functies 2,1m.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Spock (datum: 30-05-2018 13:05)

Vluchttrappen (niet voor ontsluiten woningen) mogen overigens ook een vrije hoogte van 2,1m hebben.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 30-05-2018 17:15)

@Spock
Heeft de verkeersruimte buiten de woning dan de gebruiksfunctie 'woonfunctie' volgens jou?
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 30-05-2018 17:19)

Het zou trouwens wel logisch zijn de trappen op 2,3 mtr. vrije hoogte te ontwerpen, omdat dat ook de minimale hoogte van je 'doorgang' is volgens hoofdstuk 4. M

Denk dus wel dat ze dat bedoeld hebben, maar heel duidelijk staat het er niet.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Spock (datum: 31-05-2018 08:29)

@Bolte: uiteraard. Bijv. een appartementencomplex is geheel woonfunctie. Niet alleen de woningen.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 31-05-2018 11:39)

Als ik de begripsomschrijving van woongebouw lees, lijkt het mij toch dat 'de woonfunctie' de afzonderlijke woning is.

woongebouw: gebouw of gedeelte daarvan met uitsluitend woonfuncties of nevenfuncties daarvan, waarin meer dan een woonfunctie ligt die is aangewezen op een gemeenschappelijke verkeersroute;

Als je dan weer gaat kijken naar de uitleg die het ministerie zelf geeft in het Praktijkboek Bouwbesluit 2012 paragraaf 1.5.2 zie je denk ik heel duidelijk staan dat 'verkeersruimtes' in wezen geen onderdeel van een specifieke gebruiksfunctie zijn (net als 'badruimte', 'sanitaire ruimte' en 'technische ruimte'.

in 1.4.1 lees je dan weer dat elke ruimte een gebruiksfunctie moet hebben, MET UITZONDERING VAN de gemeenschappelijke ruimten.

De gangen zelf hebben dan ook geen gebruiksfunctie van zichzelf, maar het kan wel zijn dat er vanuit de erop aangewezen functies eisen worden gesteld aan die gangen. In 1.4.2. wordt dan weer gesteld dat de gemeenschappelijke ruimtes 'worden beoordeeld volgens de voorschriften van de gebruiksfuncties waaraan die ruimte ten dienste staat'. DAt staat dan weer in Bouwbesluit art. 1.4, en op grond DAARVAN kun je dan wel stellen dat de trap voor regulier gebruik qua doorloop ook 2,3 meter moet zijn.

Maar het is dus niet zo kort door de bocht dat een gebouw in n keer n overkoepelende gebruiksfunctie krijgt.

:)

Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 31-05-2018 14:19)

in het derde stukje kan ik het misschien beter omschrijven als 'dat ze geen eigen gebruiksfunctie hebben'. Die specifieke ruimtes kunnen wel binnen een gebruiksfunctie vallen, maar ook daarbuiten, en ze hebben een eigen, aparte benaming zonder verdere functie-omschrijving
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Roy (datum: 31-05-2018 15:20)

Hoe ga je dan om met de brandcompartimentering. Indien je de gangen niet als woonfunctie benoemd, dien je 60 minuten brandscheidingen te plaatsen i.p.v. de gebruikelijke 30. Daarnaast zit je met de EPC-berekeningen ook te stoeien als de gangen niet tot de woonfunctie behoren.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Jack , van SenS (datum: 31-05-2018 15:31)

Ok, dus stel het hoofdtrappenhuis van 'n woongebouw benoem je als gemeenschappelijke ruimte. Dat op zich is geen gebruiksfunctie; dus om te bepalen aan welke eisen de trap in dat trappenhuis moet voldoen, moet je m.i. vaststellen welke gebruiksfuncties zijn aangewezen op die gemeenschappelijk ruimte, en de zwaarte eis (in dit geval die voor woonfunctie) is dan maatgevend.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 31-05-2018 23:05)

het GO van een brandcompartiment bereken je anders dan het GO van de gebruiksfunctie. Daar mogen alle ruimtes in liggen, behalve die welke specifiek uitgesloten zijn.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 01-06-2018 10:28)

Zie ook paragraaf 1.5.1. van het Praktijkbboek Bouwbesluit... echt een heel handig ding! :)
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 01-06-2018 11:06)

@roy

"Indien je de gangen niet als woonfunctie benoemd, dien je 60 minuten brandscheidingen te plaatsen i.p.v. de gebruikelijke 30."

Hier staat al zoveel onduidelijkheid in deze ene zin dat ik zou zeggen: check eerst even met het bouwbesluit hoe dit in een ontwerp uitpakt.
Re: vrijehoogte trap
Naam:
Jack , van SenS (datum: 04-06-2018 10:31)

@Bolte; ik bedoelde met m'n vorige reactie niet zo zeer naar de eisen m.b.t. brandveiligheid te verwijzen, maar naar de afmetingen van de trap, incl. de hoogte boven de trap. Dat was immers de vraag ...
Re: vrijehoogte trap
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 04-06-2018 15:05)

@jack

was ook meer in reactie op Roy zijn opmerking.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl