Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam: Marcel Zwijgers, van Harder & Traanberg (datum: 12-01-2004 13:59)

Als ik een standaard deur heb met een buitendeurkozijn, bijv dagmaat 900 dan is de totaalbreedte 1034.
Hoe gaat dat dan met metselen, omdat dit niet op koppenmaat uitkomt.
Reageer
Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
Jop Planje (datum: 12-01-2004 21:43)

Dit klopt. Meestal kiest de architect voor een esthetisch verantwoorde oplossing. Dit probleem is een van de redenen dat de meeste woningtoegangsdeuren een zijlicht hebben. Ook zouden er verzwaarde zijstijlen toegepast kunnen worden, of bijvoorbeeld een gezaagde steen in het midden boven de deur. "De Oplossing" bestaat voor dit probleem niet.
Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
r.benjamins (datum: 13-01-2004 10:42)

Ik zou zeggen: loop eens een nieuwbouwplan in. Daar zie je vast wel verschillende oplossingen
Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
RBE , van Architektenburo Luud van Ginneken (datum: 13-01-2004 13:31)

Stenen worden niet altijd in de volledige lengte gebruikt. Ze worden vaak ook gezaagd of met de hand 'gekapt'. Zo ontstaan er klezoren en die gebruik je bvb. om restmaten op te vullen.

Als je een staande rollaag boven je kozijn hebt, kun je de voegbreedte toch geleidelijk aanpassen, tot je precies uitkomt op je koppenmaat ?
Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
Marcel Zwijgers (datum: 13-01-2004 15:17)

Ja inderdaad boven een kozijn zie je vaak een rollaag, daar kun je inderdaad wat met de voegen smokkelen. Maar wat nou als er boven de rollaag het gewone halfsteensverband weer doorgaat.
de buitenwerkse maat van 1034 van een kozijn komt zeer ongunstig uit tov koppenmaat 9k+v= 1000mm en 10k+v= 1110. Dit betekend dus dat je over 9 voegen 34mm moet opvangen. Dat is volgens mij erg veel
Ik vind het daarom raar dat de buitenwerkse maat van een kozijn niet afgestemd op de moduulmaat van 110mm
Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
Jop Planje (datum: 13-01-2004 17:03)

Misschien is het wel raar dat ze de stenen niet hebben uitgezocht op de buitenwerksemaat van een kozijn.

Je kan natuurlijk ook een deur toepassen met een deurbreedte van 1006 mm, zodat je kozijn op 1110 uit komt. Maar let op: een bredere deur zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat een houtmaat van 67 niet meer voldoet en je naar een houtmaat van 90 breed zou moeten gaan. Dit heeft weer tot gevolg dat de kozijnbreedte breder wordt dan de 1110, maar dan zou je natuurlijk wel weer de deurmaat aan kunnen passen.

In het verleden werd er ook nog wel een een uitwaaierende rollaag boven het kozijn toegepast die aan de bovenzijde wel weer op koppenmaat uitkomt. Neemt niet weg, dat je dan bij de zijstijlen van de deuren niet uitkomt.


Reactie: Buitendeurkozijn op koppenmaat
Naam:
RBE , van Architektenburo Luud van Ginneken (datum: 16-01-2004 11:38)

Juist door die rollaag los je het probleem van het doorgaande metselwerk boven het kozijn op.

Boven de rollaag kan de 'normale' koppenmaat toch gewoon doorgaan ? De enige problemen die ontstaan, zijn die ter plaatse van de zijstijlen van het kozijn; daar kom je met eerder genoemde restmaten in de knoei.

DIE problemen kun je m.i. alleen oplossen met klezoren.

Ik ben het wel helemaal met je eens, dat het vreemd is, dat de kozijnmaten van deuropeningen niet afgestemd zijn op koppenmaat. Daarom passen wij regelmatig 'wildverband' toe. Zo ben je vrij om je gevel in te delen qua metselwerk. De enige keer dat metselwerk dat in een traditioneel verband is gemetseld storend is bij gevelopeningen, is als er een groot contrast is tussen de steen en de voeg (kleur/ diepte van de voeg).
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl