Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: vervaging erfafscheiding
Naam: boeter (datum: 29-07-2008 20:56)

Op de grens tussen de buren en ons staat een afrastering van houten palen met gaas eraan. Nu is het zo dat het er niet meer netjes uitziet. De palen zijn half verrot. Wij willen graag een nieuwe afscheiding zetten van metalen palen met gaas en deze laten begroeien met hedera. Wij willen dit volledig op eigen kosten doen. De buren geven hiervoor echter gen toestemming. Wat zijn onze rechten?

Groet, Jeanette Boeter
Reageer
Re: vervaging erfafscheiding
Naam:
Piet (datum: 29-07-2008 22:06)

bij een gezamenlijke erfscheiding dient u er samen uit te komen (en samen de kosten delen).

alternatief is een eigen erfafscheiding net tegen de bestaande erfscheiding aan. kun je een schutting plaatsen zoals je zelf wilt. let wel op de bouwvoorschriften. check www.vrom.nl of informeer bij de gemeente.

probeer toch in overleg er samen uit te komen, beter een goede buur dan...
Re: vervaging erfafscheiding
Naam:
andres de witte (datum: 31-07-2008 15:43)

wij hebben hetzelfde probleem. Maar als ik dan een schutting plaats op mijn eigen erf en daarna haalt hij toch de erfscheiding weg? Mag dat dan? Moet hij toch toestemming hebben van ons?

Re: vervaging erfafscheiding
Naam:
mar (datum: 01-08-2008 20:59)

Hoe ver moet je dan van een erfafscheiding een erfafscheiding van bijv. piket met een draad plaatsen is dat een halve meter zoals ik overal lees of is dat iets anders?

Re: vervaging erfafscheiding
Naam:
ano (datum: 02-08-2008 14:54)

Piketten met draad mag tegen de erfafscheiding. Daar hoef je geen afstand voor de houden, zo lang je de piketten maar naast en niet op de erfscheiding plaatst. Zelfde geld voor Schuttingen, die mag je ook pal naast de erfscheiding plaatsen.

Overigens is het iedere nederlander toegestaan volgens BW de erfafscheiding af te palen en goed zichtbaar te maken, in deze ben ik het niet volledig eens dat je toestemming van de buren moet hebben om bijvoorbeeld palen op de erfafscheiding te zetten.
Re: vervanging erfafscheiding
Naam:
Nordin , van Thorbecke (datum: 04-08-2008 16:04)

het is verstandig om het burgelijk wetboek 5 te raadplegen.Daar zal je de nodige informatie vinden.zie artikel 49 en de artikels die daar op volgen.

veel succes!

Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl